Ürün Detayı

Birim Fiyatı:0,00 $
Min. Sipariş: :0 adet
Ticaret Koşulları: :

Estetik Diş Hekimliği

Veneerler Nedir?

Porselen ya da kompozit materyalden yapılan ve dişlerin ön yüzeylerine özel materyaller ile yapıştırılan çok ince yaprakçıklardır. Takma tırnaklara benzerler. Veneerlerin uygulanabilmesi için dişlerin yapısal olarak sağlıklı olması gerekir.


Hangi Durumlarda Uygulanır?

Dişlerdeki kozmetik defektlerin ve kapanış bozukluklarının düzeltilmesinde veneerler kullanılır. Hafif eğri, renklenmiş, aralarında boşluk olan dişler ve çapraşık dişler gibi kozmetik eksiklikleri olan dişlerin görünümleri veneerler ile düzeltilebilir. Geçmişte bu eksiklerin düzeltilmesi dişlerin tüm yüzeylerinin hazırlanıp, kuron şeklinde kaplamalar yapılması ile giderilebilmekteydi.

Kuronlar ile karılaştırıldığında, veneerlerin uygulanmasından önce çok daha az bir şekillendirme gerekmektedir. Bu neden anestezi gerekmemekte ya da çok az oranlarda yapılarak veneerler uygulanmaktadır.

Porselen ya da kompozit materyalden yapılırlar. Porselen veneerler kompozit veneerlere göre daha dirençlidirler. Çay, kahve veya sigara lekelerine karşı kompozit veneerlerden daha dirençlidirler. Ancak kompozit veneer dişe uygulandığında dişten madde kaybı hiç olmaz ya da çok az olur. Bunun nedeni kompozit veneerlerin porselen veneerlerden çok daha ince yapılabilmesidir. Diş hekiminiz kararını sizin koşullarınıza göre verecektir.

Veneer yapımında genellikle üç randevu gerekmektedir.

 

Resimi büyütüp, küçültmek için farenin kaydırma tuşunu kullanınız. Büyütülmüş resmin diğer kısımlarını görmek için, resim üzerinde farenin sol tuşuna basılı tutarak kaydırınız.


"Sanal Ofis" hizmeti Merhaba Türkiye tarafından sağlanmaktadır. MerhabaTurkiye, Ürün Kataloğu, Firma Kataloğu ve Ürün Fırsatları hizmetleri vermektedir.